DIASPORA

E Dhimbshme: Vd.es në autostradën e Zvicrës shqiptari që u ndalua ta ndihmonte dikë

Jetimat e Ballkanit

Vd.es në autostradën e Zvicrës shqiptari që u ndalua ta ndihmonte dikë

Një ak.sident trag.jik ka ndodhur të mërkurën në autostradën zvicerane A1 në Oberbüren SG. Mësohet se një i ri shqiptar nga Maqedonia e Veriut ka humbur jetën.

Bëhet e ditur se 24-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, kishte ndaluar në korsinë emergjente për të ndihmuar një person tjetër.

Personi në fjalë kishte pasur probleme me gomën e fugonit dhe i riu shqiptar kishte ndaluar për ta ndihmuar.

Mediat zvicerane kanë shkruar se një veturë i ka go.ditur shqiptarin dhe personin që ai po e ndihmonte.

Ende nuk është bërë e ditur se si ka ndodhur aksidenti, por policia ka nisur hetimet duke u bazuar edhe tek mbledhja e provave përgjatë kamerave në rrugë.

Related Articles

Check Also

Close
Close